Jak urządzić ogród według Feng Shui?

1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę przy dekorowaniu ogrodu zgodnie z Feng Shui jest to, że ta starożytna technika ustanawia, że ogród powinien być miejscem, w którym panuje harmonia. Aby to osiągnąć, konieczne jest, aby centrum ogrodu było wolne od roślin, ławek, drzew lub jakichkolwiek innych elementów; najlepiej, aby było całkowicie puste, aby energia mogła swobodnie krążyć.

2. Skały są bardzo pozytywnym elementem do dekoracji ogrodu według Feng Shui, ponieważ mają niską energię, a to pozwala im bardzo dobrze połączyć się z kwiatami, roślinami i ziemią. Ideałem jest umieszczenie ścieżek z kamieni tak, aby panował porządek i wyczucie elementów.

3. Fontanny wodne są idealne do dekoracji ogrodu według Feng Shui, ponieważ pomagają zrównoważyć chi poprzez element obfitości. Woda musi jednak stale płynąć, nigdy nie powinno być stagnacji lub brudnej wody, gdyż zanieczyszcza ona energię. Ponadto, aby uniknąć odwrotnego efektu od zamierzonego, należy zbierać gruz i liście roślin, które mogą wpaść do fontanny.

4. Udekoruj swój ogród zgodnie z Feng Shui zielonymi roślinami, ale także dużą ilością roślin kwitnących. Wierzcie lub nie, ale kolor kwiatów roślin, które wybierzecie, może wpłynąć na energię, którą przyciągacie do swojego domu. Białe kwiaty są idealne do przyciągania pomocnych osób, natomiast różowe i czerwone przyniosą romantyzm. Niebieskie lub fioletowe kwiaty są używane do tworzenia lub utrzymania bogactwa duszy.

5. Dekorując ogród według Feng Shui należy wziąć pod uwagę bardzo ważny aspekt, a jest nim to, że przestrzeń nie powinna wyglądać na kwadratową lub nie powinny w niej królować linie proste. Ideałem jest tworzenie donic lub sadzenie roślin w taki sposób, aby przed oczami dostrzegać fale lub zakrzywione linie, co pozwala na doskonałą cyrkulację energii w przestrzeni.

6. Rośliny w ogrodzie urządzonym według Feng Shui powinny być bardzo uniwersalne. Mogą być jasne lub matowe, wysokie lub krótkie, ale powinny być umieszczone w taki sposób, aby ogród wyglądał inaczej z każdego punktu widzenia. Ponadto zawsze powinny to być zdrowe i bujne rośliny, dlatego zaleca się sadzenie kilku rodzajów, które kwitną w różnych porach roku, aby ogród był żywy przez cały rok.

7. Jeśli chcesz przyjmować w swoim ogrodzie gości, ważne jest, aby meble, których używasz, były wykonane z drewna. Pozwoli to na włączenie tego elementu do ogrodu i utrzymanie równowagi Chi w przestrzeni, co doskonale połączy się z żywiołami ziemi, wody i ognia. Tutaj przeczytasz, jakie meble do ogrodu warto kupić.