Jak urządzić mały salon w stylu boho?

Salon to w każdym domu miejsce wypoczynku i relaksu po intensywnym dniu.

Warto urządzić je zgodnie z trendami ale również swoimi oczekiwaniami i pragnieniami. Chcesz dowiedzieć się jak urządzić mały salon w stylu boho? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Cechy charakterystyczne dla stylu boho

Styl boho łączy w sobie naturalne, jasne barwy i proste formy. Charakterystyczne dla tego stylu tkaniny to przede wszystkim len bądź bawełna. Urządzając małe pomieszczenie dobrym wyborem może być niewielka sofa bądź kanapa narożna o prostej formie, wykonana z jasnych tkanin. Kanapa typu rogówka zajmuje mało miejsca, jest bardzo komfortowa i doskonale pasuje do niewielkich pomieszczeń.

Na podłodze przy kanapie doskonale sprawdzi się niewielki tkany na płasko dywan, w pastelowych kolorach bądź o delikatnych wzorach. Duże znaczenie mają również zasłony, które pełnią nie tylko rolę dekoracyjną ale również zapewniają intymność i sprawiają, że pomieszczenie staje się ciepłe i przytulne. Zasłony będą również świetną alternatywą dla firan i rolet.       Stojąc przed wyborem koloru ścian zdecydowanie warto postawić na biel bądź delikatny beż. Jedną ze ścian z kolei można przyozdobić stonowaną tapetą bądź dużym lustrem, które sprawi, że salon będzie optycznie powiększony.

Jeżeli salon jest połączony z kuchnią dobrą alternatywą dla stołu może okazać się drewniana ława, która idealne podkręci styl boho.

O stylu boho, a także innych aranżacjach wnętrz przeczytasz w portalu https://urzadzisz.pl/.

Dodatki do boho salonu

Aby wnętrze nabrało odpowiedniego charakteru niezbędne są dodatki. Lampy, dekoracje ścienne w odcieniu złota bądź miedzi pozytywnie wpłyną na klimat i będą świetnym uzupełnieniem całości.