Jak wybrać profile okienne?

Profile okienne to konstrukcje, których rolą jest stabilne utrzymanie szyby w ramie. Jest to zatem jeden z najważniejszych elementów okna i wpływa na jego właściwości termoizolacyjne i inne czynniki. Poniżej poznasz zalety, jakie mają popularne profile plastikowe.

Podczas wyboru okien do budynku – domu lub biura, nowego obiektu lub remontowanego – musimy podjąć kilka decyzji. Dostępne profile okienne są przystosowane do różnych rodzajów budynków. Znaczenie ma dla nas, by we wnętrzu była odpowiednia temperatura, by było ono akustyczne i bezpieczne.

Decydujące są pod tym względem zarówno szyby, jak też profile okienne. W zależności od tego, z jakiego materiału są wykonane, mają inne cechy oraz zalety. Poniżej poznasz lepiej profile plastikowe. Ten rodzaj cieszy się największą popularnością wśród użytkowników ze względu na stosunek ceny do jakości.

Profile okienne PVC – zalety

Z okien montowanych w polskich domach 70 proc. stanowią okna plastikowe, wykonane z PVC. Na rynku działa wielu producentów profili okiennych odpowiednich do różnych typów budynków. Jedną z czołowych firm jest Deceuninck, który ma w swoim asortymencie szeroką gamę profili dla różnych typów okien. Są to systemy okienne cenione na całym świecie.

Okna plastikowe gwarantują skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zimnem i hałasem. Profile plastikowe z oferty Deceuninck są energooszczędne i sprawiają, że okna będą bardzo ciepłe. Producent zapewnia szeroki wybór rodzajów, parametrów, stylistki i kolorystyki okien. Można dopasować profil okienny PCV w zależności od konkretnych potrzeb.

Profile plastikowe – energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie

Profile Deceuninck to inwestycja w przyszłość – solidny produkt posłuży przez długie lata. Poza tym PVC jest bardzo wszechstronnym materiałem, ma właściwości, które zapewniają mu szeroki zakres zastosowania.

Popularność tego produktu to efekt stosunkowo dobrej ceny jak za bardzo dobre parametry cieplne, co przekłada się też na niższe rachunki za prąd, świetną jakość i szeroki wybór modeli, kolorów i wzorów. Poza tymi zaletami i ogólną trwałością profili plastikowych wśród ich zalet trzeba wymienić także łatwość w pielęgnacji. Są łatwe w utrzymaniu i nie trzeba wykonywać specjalnych zabiegów konserwacyjnych.

Dodajmy także, że profile plastikowe można poddawać recyklingowi, co oznacza, że są rozwiązaniem wpisującym się w aktualne trendy ekologiczne. Mogą one być poddawane 100% recyklingowi. Produkcja profili okiennych PVC nie wymaga naruszania naturalnych zasobów surowców planety.