Kalkulator ubezpieczenia domu

Co należy wziąć pod uwagę, aby uzyskać dokładne oszacowanie kalkulatora ubezpieczenia domów.

Kalkulatory ubezpieczenia domu pomogą Ci oszacować wysokość składki tego rodzaju ubezpieczenia. Kalkulator ubezpieczenia domu najpierw prosi o wprowadzenie lokalizacji geograficznej i wielkości powierzchni domu. Jest to niezbędne w celu przybliżonego oszacowania kosztów ubezpieczenia. Aby uzyskać dokładniejsze oszacowanie, musisz podać więcej informacji poza kodem pocztowym i powierzchnią domu. Im bardziej sprecyzujesz potrzebę ubezpieczenia, tym dokładniejsze będzie oszacowanie kalkulatora ubezpieczeniowego Twojego domu. Przed „wejściem” do kalkulatora rozważ, jakie potrzebujesz ubezpieczenie? Po prostu co chcesz ubezpieczyć? Oto cztery podstawowe ryzyka ubezpieczenia, które należy uwzględnić w kalkulatorze ubezpieczenia.

1. Ryzyko uszkodzenia konstrukcji domu

Ryzyko uszkodzenia konstrukcji może dotyczyć odszkodowania w przypadku jego podpalenia, wandalizmu, przypadkowego uszkodzenia przez pożar, uderzenia pioruna, trzęsienia ziemi, powodzi, huraganu lub innych zagrożeń. Oprócz pokrycia szkód konstrukcyjnych polisa ubezpieczeniowa może również pokryć uszkodzenia oderwanych konstrukcji (np. garaż wyrwany, czy zniszczony przez huragan). Dlatego ważne jest podjęcie decyzji, które ryzyka chcesz objąć ubezpieczeniem, by następnie wprowadzać je do kalkulatora. To jest ważne! Które elementy domu potrzebujesz ubezpieczyć. W zależności od tego, co wskażesz w kalkulatorze, to będziesz miał ubezpieczone. Jednocześnie będzie to miało wpływ na oszacowanie składki w kalkulatorze ubezpieczenia domu.

2. Odpowiedzialność Cywilna w życiu codziennym

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest jednym z ważniejszych ubezpieczeń. Ubezpieczenie to działać w sytuacji, jeżeli ktoś przypadkowo dozna obrażeń na Twojej nieruchomości. Lub gdy jego własność zostanie uszkodzona na Twoim terenie. Ubezpieczenie od odpowiedzialności działa również w sytuacji odwrotnej. Obejmuje sytuacje, gdy doznałeś uszkodzeń ciała na cudzym terenie lub gdy przypadkowo zniszczysz cudze mienie. Suma gwarancyjna takiego ubezpieczenia jest na tyle wysoka, że może pokryć koszty takiego zdarzenia. W dodatku to Ty decydujesz o wyborze wysokości sumy gwarancyjnej. Podczas wyboru tej opcji w kalkulatorze ubezpieczeniowym.

3. Niespodziewane koszty utrzymania

Ubezpieczenie to działa, jeśli musisz tymczasowo wyprowadzić się z domu podczas remontu domu, katastrofy, lub innych nieoczekiwanych wydarzeń. Wówczas będziesz musiał pomyśleć o krótkoterminowym zakwaterowaniu dla Ciebie i być może Twojej rodziny. Jeśli włączysz ten rodzaj ryzyka do swojego ubezpieczenia, będziesz mieć gwarancję ubezpieczenia w przypadku poniesienia niespodziewanych kosztów takich jak rachunki za hotel czy posiłków.

4. Ochrona cennych przedmiotów przed kradzieżą

W przypadku włamania do Twojego domu możesz ponieść ogromne straty finansowe. Zakup nowych przedmiotów będzie sporym wydatkiem. Urządzenia elektroniczne, meble, odzież, biżuteria, dzieła sztuki, futra i inne przedmioty kolekcjonerskie mogą stać się przedmiotem kradzieży. Takie sytuacje się zdarzają. Dlatego, jeżeli uważasz, że chcesz ich uniknąć, możesz również uwzględnić tę opcję w swoim ubezpieczeniu. Ogólnie rzecz biorąc, firmy ubezpieczeniowe zwykle uwzględniają ryzyko jako procent całej wartości domu. Istnieje możliwość zrobienia małej inwentaryzacji celem ujęcia do ubezpieczenia wszystkich wymienionych przedmiotów, które sa w domu. Zinwentaryzowane przedmioty są podstawą do wypłaty odszkodowania.