Jak dobrze wybrać wózek transportowy?

Wózki platformowe oraz transportowe są ważnym wyposażeniem miejsc, w których przewozi się różnego rodzaju towar. Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając wózek transportowy?

Wózki transportowe dostosowane pod potrzeby

Sklepy, magazyny, zaplecza są miejscem, w którym firmy gromadzą swoje sprzęty bądź produkty. Żeby zapewnić im dobre warunki, należy niejednokrotnie przenosić je oraz lokować w odpowiedni sposób. Do wszystkich tego typu miejsc specjalistyczny wózek czterokołowy transportowy jest niezbędny.

Wprowadzenie wózków platformowych zmniejsza czas wykonywanych zadań, ułatwia pracę pracowników i zwiększa bezpieczeństwo. Usprawniając pracę realnie wpływają na lepszą wydajność, a więc również zyski. Ważne jest jednak by wózki czterokołowe transportowe były dostosowane pod dane potrzeby.

Wózki magazynowe platformowe przystosowane pod transport różnorodnych towarów dostępne są na stronie https://www.eci.com.pl/994-wozki-transportowe-i-magazynowe. Możemy między innymi zdecydować się na proste palety transportowe, częściowo zabudowane modele bądź wózki z pełną zabudową taką jak skrzynki lub szafki.

Kolejną kwestią jest miejsce, w których będą się poruszać. Dla małych przestrzeni zalecany jest składany wózek, który możemy zmniejszyć w razie przewożenia towarów przez bardziej ciasne przestrzenie.

Wózek platformowy, a wytrzymałość

Wybierając wózek magazynowy platformowy powinniśmy mieć pewność, że jego nośność będzie w stanie udźwignąć ciężar, który potrzebujemy przewieźć. Od tego zależy zarówno bezpieczeństwo samych produktów jak i osób pracujących. Pamiętajmy, że w przypadku dużego załadowania np. kiedy jest przeprowadzany transport ładunków paletowych całość konstrukcji musi wytrzymać obciążenie, a kółka nie blokować się podczas poruszania.

Wpływ na wytrzymałość ma sama konstrukcja, ale również materiał z jakiego został wykonany. Do cięższych transportów wybiera się modele z aluminium lub blachy stalowej.

Warto jest sprawdzić też same kółka, ich działanie jest najważniejsze w trakcie przewożenia towarów. Nie mogą się nisko osadzać kiedy na platformie będzie znajdować się obciążenie.

Wózki platformowe wysokiej jakości można znaleźć na stronie https://www.eci.com.pl/1014-wozki-platformowe-reczne.

Zabezpieczenia dla przewożonego towaru

Wózek transportowy platformowy musi mieć właściwą powierzchnię, na której będą kładzione towary.

Powierzchnia powinna być chropowata tak, by różne materiały znajdywały na niej oparcie w razie większych ruchów wózka. Warstwa wierzchnia nie może jednak zagrażać bezpośrednio towarom, dlatego warto wybrać odpowiednie sklejki, które nie będą uszkadzać się mechanicznie.

W przypadku towarów, które mogą się przesuwać można dodatkowo zabezpieczyć je wybierając model wózka z barierkami.